ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНОЇ ДОШКИ В
ПОЗАКЛАСНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ З МАТЕМАТИКИ
Гущина Ірина Володимирівна,
В читель фізики та математики
Новостародубської загальноосвітньої
школи
І - ІІІ ступенів Петрівської районної
ради
Для сучасної освіти є актуальною
проблема створення та впровадження в навчальних закладах таких нових
педагогічних та інформаційних технологій, які б забезпечували ефективне
засвоєння учнями знань, умінь і навичок. Педагогічні інновації пов’язані сьогодні із
застосуванням інтерактивних методів та технологій у навчальній та виховній
діяльності педагога.
Разом з тим, пріоритетним сучасним напрямком розвитку
освіти є застосування комп’ютерно-орієнтованих технічних засобів навчання у
викладанні, зокрема математики. Інтерактивна дошка поєднує в собі можливості
звичайної дошки і відео проектора, на такій дошці можна писати спеціальними
маркерами або проектувати будь-яке зображення.
Вона дошка має
безліч можливостей і функцій.
Завдяки інтерактивній дошці ми можемо легко
пересувати об’єкти, додавати коментарі як за допомогою маркерів, так і за
допомогою сенсорної клавіатури, також маємо можливість виділяти ключові слова
різним кольором. Всі
корективи, що вносилися на протязі усього уроку можна зберегти, при
необхідності роздрукувати, а також відкривати на наступному уроці з метою
повторення пройденого матеріалу. Розроблена база уроків дозволяє
використовувати її в подальшому, удосконалюючи її та доповнюючи необхідним
матеріалом, що дає змогу застосувати ці матеріали в паралельному класі, або на
наступний рік. І це далеко не всі функції та можливості які має інтерактивна
дошка. На урока та в позакласній діяльності з
математики використовую програмне
забезпечення Smart Notebook та elitePanaboard .
Ці програмне забезпечення є багатофункціональними та дають можливість для створення уроків з різних
дисциплін. Наприклад під
час проведення позакласного заходу з математики « Битва екстрасенсів» одночасно
застосовувала два програмних забезпечення.
Фрагмент заходу
Тема: Позакласний захід з математики - телепередача «Битва екстрасенсів.
Шкільна версія. Математики».
Мета:
·
Підвищувати інтерес учнів
до математики сприяти розвитку пізнавальних здібностей;
·
Розвивати пам'ять , логічне
та критичне мислення;
·
виховувати вміння
працьовати у команді для отримання спільного результату,виховувати культуру
математичного мислення та мови.
Обладнання: мультимедійний проектор, екран, мультимедійна дошка, ноутбук, столи та стільці для журі,учасників, ручки, пазли
відомих математиків музична
система,музика.
Епіграф заняття: "У математиці є
своя краса, як у поезії і музиці. ”
М. Є. Жуковський
Т. Л.Кар
Хід заняття
І.Вступна частина
1.Вступне слово вчителя
-
Доброго дня,шановні учасники та шановні гості. Раді вітати вас на проекті
«Битва екстрасенсів. Шкільна версія».
Сподіваємось,що вам сподобається у нас на проекті. Дозвольте представити –
ведучі проекту –Кравчення Ольга та Гедерім Ігор.
2. Оголошення теми і мети
заняття
А
ви ,вельмишановні екстрасенси, повинні
показати свої знання з математики та надприродні вміння , які допоможуть вам
отримати перемогу на усіх випробуваннях.
3.План проекту
І ведучий: -Наша програма пройде за таки
планом:
Випробування 1.Завдання за відео зверненням
1.
Випробування 2.Вгадай відповідь
2.
Динамічна пауза- робота
циганки Ази.
ІІ ведучий:
3.
Випробування 3.Вгадай слово.
4.
Випробування 4 – «Гість програми»
5.
Випробування 5 Бліц-
запитання
Вчитель
А
також командам допомагатимуть отримати додаткові бали уболівальники
І ведучий:
-Щоб
змагання було чесним,
Вибрали журі почесне.
Погляньте разом з вами,
друзі,
Хто буде в цім почеснім
крузі.(Вітають членів жюрі).
Швець Тетяна
Миколаївна – методист РМК
Бурлак Лариса Георгіївна – директор Новостародубської ЗШ І – ІІІ ступенів,
Пустовойтенко Руслана Миронівна – заступник директора з навчально –
виховної роботи Новостародубської ЗШ І – ІІІ ступенів
ІІ ведучий:
До вашої уваги учасники проекту:
1.Шевченко
Олена - мольфарка;
2.Шевченко
Євгенія - знахарка;
3.Корж
Аня- провидиця;
4.
Іванов Михайло –білий маг.
5.Фалєєв Олександр - чаклун;
6.
Сеньків Владислав - білий маг.
І ведучий:
Вітайте учасників
другої команди
1.Казазян
Марета - провидиця;
2.Антоненко
Оксана - біла відьма;
3.Гавриленко
Анастасія- знахарка ;
4.Казазян
Олександр - чорний маг;
5.
Кударенко Костянтин - чаклун;
6.
Левко Яна - віщунка;
Вчитель
-Розпочнемо наші випробування.
Екстрасенси,удачі вам!!!
ІІ. Основна
частина
ІІ ведучий:
1.
ВИПРОБОВУВАННЯ – «Відеозвернення»
До
вас любі екстрасенси за допомогою звертається учень нашої школить . Послухайте
будь ласка.
- Доброго дня шановні
екстрасенси,ведучі,гості! Мене звати Бурлак Артем, мені 12 років. Я навчаюсь у Новостародубській
загальноосвітній школі І - ІІІ ст. у 7 класі . Наш вчитель математики – Лариса
Георгіївна доручила мені підготувати
доповідь про відомих математиків і дала мені право вибору: П'єр Ферма, Карл
Фрідріх Гаус, Рене Декарт, Блез Паскаль, Микола Лобачевський , чи П'єр Ферма
Софія Ковалевська . Чи не могли б ви розказати минуле вищевказаних вчених,як
вони жили,які науки вивчали,які роботи принесли їм визнання?
Вчитель : правильна та чітка відповідь оцінюється в 1 бал.
Учасники,
підходять до фото,імітують дар
передбачення,кажуть:
Бачу,
бачу …. Відомою була ця людина…багато чого досягла…числа бачу…цифри – ця людина
…математик…і дуже відомий!!!
Кожен
учасник «матеріалізує» свої думки.
а)
Микола Лобачевський
б)Блез
Паскаль
в)
Карл Фрідріх Гаус
г)
Рене Декарт
д)Софія
Ковалевська
е)Микола
Лобачевський.
2.ВИПРОБУВАННЯ
- «Вгадай відповідь». Цікаві задачі
-
Використовуючи свої надприродні вміння, якомога швидше дайте відповідь на запитання. Відповіді даєте
по черзі,якщо відповіді немає – відповідає той, хто знає в команді (для кожної
команди по 12 запитань). Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. Для перевірки правильності
відповідей до дошки запрошуємо …
І ведучий:
Готові?
Питання для першої команди. Починаємо.
1. Два в
квадраті—чотири, три в квадраті—дев”ять. Чому дорівнює кут в
квадраті? (Дев'яносто
градусів).
2. На руках людини10 пальців. Скільки пальців на десяти
руках? (50.)
3. Що
більше третина від половини чи половина від третини? (Однаково.)
4. У трикутника відрізали два кути. Скільки
кутів залишилось?(5)
5. Відстань від початку відліку до точки,що зображає число.
(модуль)
6. Треба розпиляти колоду
завдовжки 5 м
на частини завдовжки 1 м .
Скільки розрізів треба зробити? (4)
7. Число, що ділиться без остачі
на всі натуральні числа. (0)
8. В одній сім’ї двоє синів і
двоє батьків. Скільки у сім’ї чоловіків? (3)
9. «Трудова книжка» учня. (щоденник)
10. Одиничний вектор. (орт)
11. У родині п’ятеро дітей.
Половина з них хлопчики. Як таке можу бути?
(усі діти-хлопчики)
12.Які числа в минулому вважали
абсурдними,фіктивними,числами від Сатани?
ІІ ведучий:
3 Випробування .Вгадай слово.
Правильна
відповідь оцінється в 1 бал.
Завдання для І команди
Куля-найдосконаліше
вираження гармонії,гармонія ж-сутність богів.Тому Земля кругла. Хто є автором
цих слів? Його ім’я складається з 7 літер.
Я була присутня на цьому заході. Дуже цікаво, незвично, сучасно. Рада за вас, Ірино Володимирівно, що ви беретеся за незвичайне, прагнете до самовдосконалення і самоутвердження. Кому, як не вам шукати нові ідеї у використанні ІКТ. Пропоную опублікувати захід повністю.
ВідповістиВидалитиТак справді погоджуюсь з Русланою Миронівною, що необхідно опублікувати захід повністю, а взагалі на майбутнє пропоную використовувати веб-камери та мережу Інтернет для перегляду заходу чи уроку не тільки присутніми на уроці а й усіма бажаючими вчителями нашого району.
ВідповістиВидалитиІрино Володимирівна, дякую за чудовий приклад використання програмного забезпечення Smart Notebook та elitePanaboard, в позакласній роботі.
ВідповістиВидалитиМолодець! Цікавий захід. Візьму собі на замітку.
ВідповістиВидалитиІрино Володимирівна! Надзвичайно радію Вашим успіхам, вірю в те, що коли в нашій педагогічній сім*ї працюють такі творчі і талановиті вчителі - в Україні буде світле і чудове майбутнє!
ВідповістиВидалитиІнтерактивна дошка стає незамінним супутником учителя на уроці і в позакласній роботі, відмінним доповненням його слів.
ВідповістиВидалитиУчні сприймають інформацію швидше, беруть участь у групових дискусіях, роблячи обговорення ще більш цікавими. Вони дозволяють їм виконувати спільну роботу, вирішувати загальне завдання, проводити перевірку знань відразу у всьому навчальному класі, організувати грамотний зворотний зв'язок “учень - вчитель”. От тільки одна проблема - таких дошок мало або і зовсім немає. А Ірина Володимирівна молодець. Творчих успіхів!
Дуже цікавий позакласний захід. Використання ІКТ в позакласній роботі має велике позитивне, стимулююче, розвивальне та виховне значення. Хотілося б бачити такі заходи в відеозйомці. Спасибі Ірині Володимирівні!
ВідповістиВидалитиІрино Володимирівно! Даний захід з його повним інтерактивним контентом - прекрасна можливість перевтілення важкого предмету МАТЕМАТИКА в життєво необхідний і цікавий предмет. "Битва екстрасенсів" уже в закладках, додам власну чечеліївську родзинку і спробую втілити в життя
ВідповістиВидалити